Odessa.ua було визнано найкращим міськи вебпорталом серед 10 найбільших обласних центрів України.
Друге місце посів Львів, третє – Київ, четверте – Харків.
Дослідження проведено у рамках проекту маркетингу територій PlaceID компанії PRP Group у партнерстві з Американською торгівельною палатою в Україні, Британською радою в Україні та Асоціацією міст України.
Перша хвиля дослідження «ВЕБ-МІСТО 2010» охопила 10 найбільших обласних центрів України за кількістю населення: Вінниця, Донецьк, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Київ, Луганськ, Львів, Миколаїв, Одеса та Харків. У другій хвилі дослідження, яка запланована на вересень 2010 р., будуть проаналізовані менші обласні центри України, а також м.Севастополь.
Основою дослідження став кількісно-якісний аналіз офіційних веб-сайтів міської влади, що включав оцінку більше 40 параметрів за 5-ма загальними категоріями: пошук, контент (наповнення), функціональність, дизайн та веб 2.0/ інтерактив. Аналіз проводився за 100-бальною шкалою, де за 100 балів були взяті для порівняння сайти таких міст як Глазго та Бірмінгем (Великобританія), Тренто та Перуджа (Італія), Париж та Канни (Франція), Познань (Польща), Сіеттл (США) та ін.
За результатами аналізу Одеса отримала 68.28 балів зі 100, Львів – 60.96, Київ – 57.29, Харків – 50.85 відповідно.
На думку авторів дослідження, у сучасному світі міста стають повноцінними гравцями у інформаційному онлайн-просторі – вони вступають у діалог зі своєю громадою, тестують ідеї щодо місцевого розвитку, формують активні громадські групи, проводять роз’яснювальну роботу щодо непопулярних рішень, збирають інформацію про аварії та загрози громадській безпеці; змагаються з іншими містами за туристів, інвесторів та навіть мешканців; розвивають партнерства з іншими веб-ресурсами та ініціативами оффлайн; надають електронні послуги; зрештою, прагнуть закохати у своє місто усіх, хто має доступ до мережі на відстані тисяч кілометрів.
Усе це – інформаційні функції міської влади, які підвищують ефективність діяльності усіх підрозділів муніципалітету. І незважаючи на розмаїття неофіційних – громадських та комерційних – веб-ресурсів (міських порталів та форумів, туристичних сайтів, соціальних мереж, громадських ініціатив та ін..), міська влада лишається ключовим провідником інформаційної політики міста та інтегратором усіх інформаційних потоків.