Міністр освіти і науки закликав українських науковців написати хоча б по 2-3 статті для українського сегмента Вікіпедії.
“Український сегмент енциклопедії може суттєво розширитися, якщо кожен з українських науковців напише хоча б по 2-3 статті з його напрямку діяльності, – зауважує міністр Вакарчук. – До роботи можна залучати й студентів старших курсів, які під керівництвом своїх викладачів, змогли б долучитися до створення потужної української Вікіпедії. Адже написати чи відредагувати статтю в цій інтернет-енциклопедії може кожен. Формування українського сегменту Вікіпедії є завданням національного значення”.
Міністр вважає, що українська Вікіпедія сильно поступається своїм аналогам і за якістю. Багато наявних статей мають уривчастий, неповний і незавершений характер. А це спонукає українських інтернет-користувачів читати російську, англійську чи іншу зрозумілу іноземну версію “Вікіпедії”.
Я розділяю занепокоєння міністра освіти, оскільки на сьогоднішній день якість української Вікіпедії є дійсно невисокою. Хоча варто зауважити, що за кількістю матеріалів вона входить до 20-ки найпопулярніших розділів онлайн енциклопедії – що загалом доволі високий результат.
Цікаво, що й самі українці досить активно використовують Вікіпедію, як джерело інформації. Алекса дає статистику, згідно з якою Вікіпедія є 8-м за популярністю вебсайтом в Україні.
На сьогоднішній день в українській версії Вікіпедії є 194 тис. статей. Для прикладу, в англійській – 3,2 млн., німецькій – 1 млн., французькій – 900 тис., польській – 670 тис., російській – 500 тис.
Pingback: Вікіпедію наповнять відеоконтентом | Watcher()
Pingback: Студенти наповнюватимуть Вікіпедію в обмін на заліки | Watcher()