Дослідницька компанія Entensys опублікувала дані свого опитування, яке свідчить про те, що майже половина всіх опитаних працівників використовують тим чи іншим чином інтернет для неробочих цілей.
Близько 20% співробітників користуються соціальними мережами та власними блогами у робочий час. Ще 29% відвідують сайти, жодним чином не пов”язані з роботою. В десятку симпатій користувачів увійшли такі категорії сайтів:
- соціальні мережі, персональні сайти та блоги – 20,4%
- сайти про комп”ютери та інтернет – 14,1%
- різне – 8,7%
- економіка і бізнес – 7,6%
- пошуковики – 7,3%
- новини та ЗМІ – 6,7%
- пошта – 4,8%
- припарковані домени і мертві сайти – 3,8%
- розваги та ігри – 3,6%
- сайти з шкідливим ПЗ – 3,3%
Випадки, коли роботодавці закривають доступ до певних сайтів або їх категорій, аби уникнути використання працівниками інтернету у неробочих цілях. Наприклад, навіть в Україні вже не рідкість, коли на робочому місці немає доступу до популярних соціальних мереж Одноклассники або Вконтакте. У більш складних випадках інтернет-трафік фільтрується жорстикими фільтрами, які дають доступ лише до сайтів певної категорії, що можуть бути дійсно необхідними працівникам.
Втім, найкращий спосіб для менеджменту компанії вберегтися від таких ситуацій – взагалі не проводити інтернет на ті робочі місця, яким він не потрібен. А у вас на роботі блокується інтернет-трафік?