Компанія Яндекс-Україна анонсувала сьогодні спеціальну карту, на якій відображається поточний стан захворюваності на грип в областях України. Як повідомляється в корпоративному блозі компанії, “в Яндексі налаштовані дивитися на речі спокійно”, і, щоб припинити поширення чуток в інтернеті, було створено кілька зручних засобів для інформування населення по такій актуальній зараз темі, як епідемія грипу.
Перший з них – це інтерактивна карта, на якій можна дізнатись по кількість хворих у кожній з областей України, і, відповідно, перевищення чи наближення до епідемічного порогу. На даний момент цей поріг перевищено у 8 західних областях та в м. Київ, вони позначені червоними маркерами. Жовтими маркерами позначено ті регіони, де ситуація з поширенням вірусу наближається до епідемічного порогу. Ну і звісно, де зелені позначки – там поки що все спокійно. Числові дані про кількість хворих – офіційні, вони поступають з Міністерства охорони здоров”я України.
Окрім карти, на сторінці присутні також три блоки: блок з трансляцією записів Твіттера зі словом грипп, новинарний блок, де відображаються новини по темі на базі сервісу Яндекс.Новости, а також віджет пошуку по блогах Яндекса – на ньому у вигляді схеми показано, як часто про грип згадують у блогосфері.
На домашню сторінку Яндекса зареєстровані користувачі можуть додати два віджета – це, безпосередньо, сама карта у зменшеному виді, та віджет-графік, що показує кількість хворих у вашій області за даними МОЗ України.
До речі, подібна карта існує і на Google Maps – я створив її на минулому тижні, і оновлюю щодня, посилаючись на дані з сайту МОЗ (http://www.moz.gov.ua/ua/i/i2/?page=58). Тобто функціонал гуглівських карт дозволяє наносити подібну інформацію будь-кому і в будь-якому вигляді.
Окрім того, дані щодо поширення грипу в Україні можна відслідковувати за допомогою сервіса Google Flu Trends. Він був запущений рівно рік тому, але дані по Україні стали доступні лише місяць назад. Зараз, судячи по графіку, вже можна сказати, що рівень цьогорічної захворюваності зрівнявся з сезонною епідемією взимку 2006-2007 року.