Сьогодні Київстар оприлюднив інформацію щодо кількості своїх абонентів, які скористались мобільним інтернет доступом в ІІ кварталі 2009 року.
За даними компанії, в II кварталі кількість користувачів мобільного інтернету склала 4,6 млн. (WAP GPRS) та 1,2 млн. (Internet GPRS).
Навіть якщо уявити, що майже всі ті, хто скористався GPRS паралельно використовували й WAP (тобто GPRS є підмножиною WAP), то сумарна кількість в 4,6 млн. користувачів ставить під сумнів дані компанії Gemius щодо аудиторії Уанету.
Нагадаю, що саме дослідження gemiusAudience визнане Українською Асоціацією Інтернет Реклами стандартом вимірювання інтернет-аудиторії.
За даними Gemius, в травні в Україні було 7,2 млн. інтернет користувачів. Але сумарна кількість лише мобільного інтернету вже точно перевищує 7,2 млн (не думаю, що в МТС значно менше любителів інтернету, ніж в Киїстара).
Ще в грудні 2008 року Gemius повідомила, що лише близько 1% українських інтернет-користувачів заходять в інтернет через мобільні телефони.
Зрозуміло, що мобільний інтернет (в першу чергу WAP) на відміну від класичного інтернету, має багато відмінностей. Але вони теж споживають інформацію, чимало сайтів модифікують свої веб сторінки спеціально під таких користувачів.
Думаю, що уанет вже дозрів для проведення окремого дослідження щодо кількості мобільних інтернет користувачів. В першу чергу якісних характеристих аудиторії. Адже якщо глянути глибше статистику того ж Київстару, то виявляється, що середньостатистичний користувач WAP інтернету за квартал накачав 1 Мб трафіку або біля 300 кб на місяць. Цього вистачить для прочитання кількох разів стрічки новин або 1 завантаження рінгтона чи гри (думаю, що останнє є основною точкою прикладання зусиль вапівців).
У GPRS користувачів ситуація значно краща. Тут використовують 100 Мб за квартал. До речі з даних Київстару видно, що середньостатистична вартість 1 Мб GPRS інтернету склала 0,3 грн, а WAP – 5 грн.
Загалом інтернет напрямок Київстару згенерував 67 млн. грн., тобто за підсумками року інтернет принесе біля 300 млн. грн.