Денис Довгополий написав статтю в європейському TechCrunch на тему «позичання» ідей компанією Google в українського стартапу SenderOK.
Денис стверджує, що анонсована два місяці тому нова функція поштового сервісу Gmail – «Anti Phishing Keys» (верифікація імейлу відправника) – є вкраденою ідеєю.
Суть ідеї полягає в тому, що відправники, які попередньо пройшли відповідну процедуру верифікації, отримують особливу візуальну мітку, що підтверджує приналежність адреси відправнику. Коли ви отримуєте імейл від такого верифікованого відправника – біля його імені буде стояти відповідна картинка.
Головна мета – боротись з фішингом: коли зловмисники під видом імейлів від організацій з якими ви співпрацюєте (наприклад, банк), намагаються отримати від жертви конфіденційну інформацію, в т.ч. про рахунки в банках.
SenderOK – український стартап, який пропонує цю ж функцію вже понад 6 місяців. І на відміну від Gmail підтримує й інші популярні поштові сервіси, зокрема Yahoo Mail, MS Hotmail та Live. SenderOK може працювати зі всіма популярними браузерами, а також працює з MS Outlook, де його функціонал можна використати найповніше.
Окрім антифішинга, на думку Дениса, Google також «поцупив» ще одну ідею – це сортування імейлів за мітками.
Не знаю, чи міг SenderOK якимось чином захистити свої ідеї від можливого використання їх конкурентами. Якщо міг і не зробив, то ця функція або не є такою важливою для сервісу (витрати на патентування перевищують вигоду), або пустили на самотьок, або ж така функція не підлягає патентуванню.
Справедливості ради варто зазначити, що сам Денис в даній ситуації є особою зацікавленою, оскільки вже майже півтора роки обіймає посаду віце-президента SenderOK.
SenderOK запущений на початку 2008 року, а вперше публічно був презентований на минулорічному Демопіті в рамках TechCrunch 50 у вересні 2008 року.