Прочитав багато публікацій в кінці минулого тижня в блогах та новинах щодо “Положення про електронні гроші”, яке НБУ зареєстрував в Мінюсті 25 липня, і яке набуває чинності з 5 серпня.
Тезово про те, що ж відбудеться. Отже:
– випуск електронних грошей (ЕГ) в Україні мають право здійснювати лише банки;
– банки мають право здійснювати випуск електронних грошей, виражених лише в гривнях, за винятком випуску наперед оплачених платіжних карток;
– торговці на підставі договору, укладеного з банком-емітентом або уповноваженою ним особою, мають право приймати від користувачів електронні гроші як засіб платежу за товари або послуги;
– сума електронних грошей на одному електронному пристрої, що перебуває у розпорядженні користувача, та сума однієї трансакції обмежується сумою 5 000 гривень;
– фізичні та юридичні особи, які не є банками, не мають права приймати електронні гроші в обмін на готівкові або безготівкові кошти, за винятком укладення юридичними особами договору з банком-емітентом про розповсюдження електронних грошей.
Ну і реакція.
itua:
“Очевидно, что постановление Нацбанка порадует сервисы приема онлайн-платежей, привязанные к банкам: Портмоне, FlashCheque и пр. Отсутствие легальных схем работы с популярными на сегодня ЭД может вынудить магазины и сервисы перейти к приему только карточных платежей”
ace:
«обменкам» придется подписывать договора распространении электронных денег с банком-эмитентом. В ином случае будут шить криминал”.
Я, чесно кажучи, не зрозумів, в чому проблема. На сьогоднішній день процесінг російських систем ЕГ (а саме за проблеми з ними в основному й переживають) відбувається в Росії. Це означає, що НБУ ніяким чином на це впливати не може. Так само, як НБУ не зможе впливати й на PayPal чи ChekOut.
Єдина проблема, яка виникає – це метод поширення фізичних карток ЕГ – але насправді це ж ніяка не проблема (принаймні на ближчі років 5). Якщо в нас можна нелегально продавати мобільні телефони, то чому повинна виникнути проблема з картками?