Google запустив вже давно анонсований сервіс Knol, який за задумом може стати альтернативою Вікіпедії. Одна з головних відмінностей сервісу – автори не є анонімними. У читача є можливість подивитись профайл, досвід, фото автора та оцінити рівень його компетентносты в темі щодо якої він написав статтю.
При цьому Google зі свого боку проводить верифікацію профайлів авторів через телефон або кредитну картку дописувача – зауважують “Інтернетні Штучки”. Верифікація можлива поки що лише стосовно резидентів США.
Окрім того, автор (чи група авторів) кожного з матеріалів отримуватиме частку в розподілі прибутку від розміщеної на сторінці їхньої статті реклами AdSense.
Інші користувачі матимуть можливість змінити зміст матеріалу, але лише за умови підтвердження змін первинним автором, повідомляє Techcrunch. Це означає, що на одну й ту ж тему, скоріш за все, існуватимуть різні матеріали різних авторів. Бо є очевидним той факт, що не завжди буде можливість знайти порозуміння між оригінальним автором статті та тими, хто хотів би дещо в ній змінити. Можна лише уявити, скільки матеріалів пізніше з‘явиться про УПА. Разом з тим, Google повідомляє, що читачі матимуть можливісь рейтингувати статті, що впливатиме на місце статті при пошуку матеріалів Knol.
Головна ідея Google при створенні нового сервісу полягала в тому, що можливість заробляти гроші на рекламі спонукатиме авторів писати якісні матеріали. Чим якісніший – тим більше переглядів – тим більший заробіток на рекламі.
Ну і найголовніше! Як на цьому всьому заробити? Новостворений ресурс спонукатиме користувачів переносити вже готові статті з Вікіпедії на Knol. Перший переніс – маєш більшу ймовірність заробити більше. Очевидно, що тут можливі проблеми дотримання авторських прав, але це ще ніколи не ставало великою перешкодою для любителів швидкого заробітку.